Andora

Najlepsze narty pod słońcem

Informacje ogólne

Wycieczki fakultatywne

Galeria  (10)

Małe państwo w południowo-zachodniej Europie, leżące w Pirenejach graniczące od północy z Francją a od południa z Hiszpanią. Ma powierzchnię 462 km², a liczba ludności wynosi ok. 74 tysięce mieszkańców. Średnia wysokość terenu to aż 1996 m n.p.m. Andora leży na południowych stokach Pirenejów w strefie klimatu umiarkowanego - górskiego. Andora usytuowana w sercu Pirenejów jest jednym z 10 najlepszych regionów narciarskich na świecie! Charakteryzuje się chłodnymi zimami z dużymi opadami śniegu co sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Dwa główne rejony narciarskie Andory to Grandvalira i Vallnord posiadające łącznie ponad 300 km nartostrad, na których odnaleźć można 110 wyciągów narciarskich. Dzięki bardzo niskim podatkom, Andora to również raj dla lubiących zakupy. Kosmetyki, markowe ubrania i okulary, zegarki, elektronikę i alkohol można tu nabyć po bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Dokumenty
Obywatele polscy przekraczają granicę państw Unii Europejskiej na podstawie paszportu lub dowodu osobistego.

Czas lokalny
Czas polski
Język
Językiem urzędowym jest kataloński, można posługiwać, także się językiem hiszpańskim, francuskim i angileskim.
Waluta
Walutą obowiązującą na jest EURO. Karty kredytowe są powszechnie akceptowane.

Napięcie
220 V

Komunikacja

Taksówka – ok. 15 EUR, autobus miejski – ok. 5 EUR (odległość ok. 20 km).

 

LOT ŚMIGŁOWCEM NAD PIRENEJAMI
Zobacz Andorę z góry i delektuj się panoramicznym lotem helikopterem. Doświadczony pilot zabierze Cię do miejsc niezwykłej urody, do których nie da się dotrzeć na pieszo i pozwoli odkryć przyrodę Andory z innej perspektywy.

SKUTERY

Wycieczka na skuterach śnieżnych, dzięki, którym możesz dotrzeć w miejsca niemożliwe innym konwencjonalnym środkiem transportu.

PSIE ZAPRZĘGI

Mushing – wycieczka na sankach ciągniętych przez psie zaprzęgi.


KARTING NA LODZIE
Karting na lodzie to niewątpliwa atrakcja na lodowisku, gdzie jeździ się po specjalnie przygotowanym torze bezpiecznymi gokartami wyposażonymi w specjalne opony z kolcami dostosowanymi do jazdy po lodzie.

CALDEA

Centrum SPA & Wellness Caldea w Pirenejach w Andorze, otwarte w 1994, jest pionierskim centrum SPA z konceptem termalnego relaksu przez zabawę i wellness. Caldea oferuje możliwość odzyskania balansu i witalności dzięki bogatej gamie właściwości wody termalnej. Gorące źródła geotermalne, bogate w siarkę, wapń, sód, potas, magnez i żelazo są wyśmienitym panaceum na wiele schorzeń, w tym np. alergie. Centrum o powierzchni 30.345 m˛, oferuje pod jednym dachem zróżnicowaną i szeroką ofertę usług SPA, powracając do praktyk i rytuałów znanych i wypróbowanych już przez dawne cywilizacje. Pod szklaną kopułą, z około 6.000 m˛ powierzchni wodnej Caldea proponuje swoim zwiedzającym wiele atrakcji.

ANDORA CITY TOUR
Odkryj w Andorze pierwsze romańskie kościoły, które powstały już w IX wieku. Zwiedź starówkę i jej wąskie uliczki z ważnymi budynkami rządowymi, gdzie jeszcze dzisiaj można znaleźć tradycje i historię byłego Księstwa Andory. 

Andora to raj dla miłośników zakupów produktów markowych: strefa bezcłowa oraz niskie podatki sprawiają, że wysokiej jakości produkty typu zegarki czy biżuteria mogą być nawet 15 – 20 % tańsze niż w innych krajach europejskich.